Terminal Block ML-50-S1BYS-20P, 250V-15A, 20Poles, Spacing 10.16mm
Description
ML-50-S1BYS-20P Terminal Block
Rating: 250V-15A
Pin spacing: 10.16mm
Isulation: DC500V, 1000MOhm min.
Dielectric strength: AC2000V (1 min)
Number of Poles:
Material: P.B.T.Screw: sems screw (M4×8)
Suitable wire / wire range: - / -
Corresponding article:
Terminal:PC terminal
Specifications
Rating: 250V-15A
Pin spacing: 10.16mm