Terminal Block ML-41-S1BYF-15P, 250V-10A, 15Poles, Spacing 7.62mm
Description
ML-41-S1BYF-15P Terminal Block
Rating: 250V-10A
Pin spacing: 7.62mm
Isulation: DC500V, 1000MOhm min.
Dielectric strength: AC2000V (1 min)
Number of Poles:
Material: P.B.T.Screw: screw with square washer (M3×7.2)
Suitable wire / wire range: - / -
Corresponding article:
Terminal:PC terminal
Specifications
Rating: 250V-10A
Pin spacing: 7.62mm